Валлота квітка

Квітка валлота – цибулинна рослина з яйцеподібною або грушоподібною рожево-коричневою цибулею з масивною шийкою та розеткою ременевидного зеленого листя довжиною до 60 і шириною до 3 см.

Цвіте кімнатна рослина валлота навесні, влітку чи восени, але при гарному догляді може цвісти двічі за сезон. Рослина утворює порожнистий квітконос, на якому формується від 2 до 9 яскраво-червоних дзвінкових або лійчастих квіток. Живе такий квітконос трохи більше п’яти діб. Не виключено, що саме про таку «червону квіточку» і складена однойменна та всім відома дитяча казка “Аленький цветочек».

Плід валлоти – коробочка, що розтріскується після дозрівання насіння.

Посадка та догляд за валлотою

Цвітіння: двічі на рік – навесні та восени.

Висвітлення: яскраве сонячне світло, у спеку – розсіяне світло.

Температура: навесні та влітку – звичайна для житлового приміщення, у період спокою – 10-12 ºC. Рослина категорично не виносить протягів!

Полив: у період активного зростання – регулярний, але помірний, лише після висихання верхнього шару субстрату. У період спокою полив скорочують.

Вологість повітря: у літню пору необхідно регулярно обприскувати рослину водою, але краплі не повинні потрапляти на квіти.

Підживлення: з травня до середини осені – раз на два тижні розчином органічного або комплексного мінерального добрива для квітучих рослин. У період спокою підживлення не потрібне. Період спокою: взимку.

Пересадка: наприкінці сезону вегетації або на початку активного зростання один раз на три роки.

Розмноження: дочірніми цибулинами, рідше – насінням.

Хвороби: коренева гнилизна, сіра гнилизна та інші грибкові хвороби.

Шкідники: павутинні кліщі, щитівки, попелиці.