Каланхоє Розалін мікс

Каланхоє Розалін – найближчий родич каланхое Блоссфельда та Каландіва. Квітка підходить для вирощування в домашніх умовах, де при створенні оптимального мікроклімату почуватиметься комфортно і радуватиме тривалим цвітінням. Оскільки рослина відноситься до сукулентів, то особливих умов утримання вона не потребує.

Розалін мікс відрізняється компактними розмірами та тривалим цвітінням, що перевищує 10 тижнів. Колірна гама махрових бутонів різноманітна і варіюється від рожевих і світло-жовтогарячих до пурпурових, малинових відтінків.

М’ясисте листя Розалін мікс відрізняється здатністю накопичувати вологу, їх форма округла або овальна, а сам край хвилястий, характеризуються глянцевим блиском. 

Мініатюрний кущ займає мало місця на підвіконні, відмінно розмножується живцями, тому з однієї материнської рослини легко отримати молоді саджанці.

Особливості догляду в домашніх умовамах

Головний елемент догляду за каланхое Розалін мікс – створення відповідних температурних умов, особливо в період інтенсивної вегетації. Також рослина потребує правильного освітлення та поливу. Не завадять також періодичні підживлення та пересадки, які допоможуть кущу правильно розвиватися.

Якою має бути температура

Оптимальний температурний режим у період активного зростання повинен перебувати в межах +15 – +25 градусів Цельсія. Взимку під час спокою відмітка повинна опуститися до +14-+15 градусів. Також існують інші вимоги до температури: Для продовження періоду бутонізації денна і нічна температура повинна знаходитися на позначці +18 – +20 і +15 – +17 градусів відповідно.

Позитивно на зростанні та стані куща позначиться знаходження на веранді або балконі у теплу пору року; Взимку горщик не рекомендується ставити поблизу опалювальних приладів, а також кватирок, що відкриваються. Каланхое Розалін може перенести спеку (вище +30), проте вона найчастіше викликає ослаблення імунітету рослини. Мінімальною критичною відміткою вважається +4 – +6 градусів Цельсія, в більш прохолодних умовах квітка гине. 

Освітлення

Догляд за каланхое Розалін мікс включає організацію світлового дня, тривалість якого повинна бути приблизно 8-10 годин. При більш тривалому висвітленні кущ перестає цвісти, що стає справжньою дилемою для квітника. Щоб «обдурити» сукулент, у літній час накривайте його паперовим ковпаком або виносите у затемнене приміщення. Оскільки каланхое Розаліна чутливе до світла, ідеальним варіантом для нього стане підвіконня, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Якщо горщик стоїть на південному вікні, притіняйте його, заклеївши скло плівкою, що відбиває, або папером, щоб запобігти негарним опікам на листі.

Темний кут кімнати для каланхоє Розалін не підходить, оскільки при тривалому знаходженні в подібних умовах кущ втрачає свою естетичну привабливість. Листя стає бляклим і дрібним, пагони витягуються та слабшають, кількість бутонів значно знижується, також цвітіння може припинитися.

Коли тривалість світлового дня недостатня (взимку, при похмурій, дощовій погоді, туманах та ін.), Розаліну мікс бажано досвічувати за допомогою світлодіодних або фітоламп. При виборі джерела штучного освітлення слід стежити за температурою світіння (в ідеалі – 6500 К).

Як поливати каланхоє Розалін

Як і інші різновиди каланхое, Розаліна негативно реагує на заливи ґрунту. Саме тому поливати кущ потрібно помірно і лише після того, як верхній шар ґрунту просохне. Тут важливо пам’ятати – краще не долити, ніж перелити.

Приблизна періодичність зволоження ґрунту залежить від конкретних умов утримання, проте в середньому становить 1 раз на 7-10 днів влітку та 1 раз на 14 днів – взимку.

Рекомендації щодо поливу зводяться до наступних пунктів:

  • Вода – кімнатної температури, відстояна або відфільтрована;
  • Надлишки з піддону завжди повинні зливатися, щоб коріння не замокло;
  • При поливі важливо стежити, щоб волога не потрапляла на листя, пагони та стовбур, а також не накопичувалася в міжвузлях;
  • Полив може бути верхнім та нижнім, безпосередньо в піддон.

Про вологість

Коланхоє Розалін мікс – рослина, яка не вимоглива до вологості повітря. За бажання кущ можна обприскувати з дрібного пульверизатора на відстані 25-30 см під час відсутності бутонізації. Це допоможе створити навколо квітки «хмарку» вологого туману, чого буде цілком достатньо. «Водні» процедури особливо актуальні влітку, коли горщик стоїть поруч із відкритою кватиркою і пил потрапляє на листя, забруднюючи їх. У такому разі кущ можна помити під душем, закривши земляний ком поліетиленовим пакетом. Також допускається протирання листяної маси вологою ганчіркою або ватним диском.

Вода для обприскування повинна бути відстояною, кімнатною температурою, можна використовувати ту ж, що й для поливу.

Підживлення та обрізання в домашніх умовах

Правильний догляд за каланхоє Розалін включає і внесення добрив для підтримки здоров’я куща. Підгодовувати потрібно тільки в теплу пору року 1 раз на 2-3 тижні, взимку додаткового харчування квітка не потребує. Як підживлення найчастіше використовуються спеціальні суміші для кактусів і сукулентів, проте підійдуть і універсальні добрива для кімнатних рослин. Вносити склади потрібно лише у вологий ґрунт, оскільки інакше коренева система постраждає від опіків. При покупці добрив приділіть увагу складу – в ньому повинні бути калій, фосфор і азот.

Обрізка допомагає зберегти компактність та естетичну привабливість куща, пагони якого з часом можуть витягуватись. Найчастіше квітникарів практикується прищипка верхівок, а також укорочування гілок на рівні третьої пари листя. Проводити маніпуляції потрібно починаючи з раннього віку куща, щоб він набув гарної форми.

Основні нюанси пересадки

Сигналом до пересадки стане стан кореневої системи коланхоє, яка обплітає всю земляну грудку. У такому разі необхідно провести пересадку рослини в новий, більш просторий горщик та свіжий субстрат. Зазвичай необхідність у «переселенні» виникає 1 раз на 2-3 роки для дорослих кущів, а ось молоді саджанці потребують щорічної перевалки. Як ємність підійде вазон діаметром на 2-3 см більше попереднього, з дренажними отворами на дні. Обов’язково помістити на дно шар керамзиту або гальки, який не дасть корінням загнити.

Субстрат не повинен бути надмірно поживним, тому ідеально підійде готова суміш для сукулентів, до якої потрібно додати невелику кількість крупнозернистого піску.

Також приготувати субстрат можна і самостійно, змішавши такі компоненти:

  • 1 частини дернової та листової землі,
  • по 1 частині торфу та крупнозернистого піску,
  • невелика кількість перліту,
  • не завадить і внесення в готову земляну суміш подрібненого деревного вугілля, яке запобігає розвитку гнилі.

Замовляйте в нас каланхоє Розалін мікс і радуйте себе його цвітінням!