Пеларгонія Carisbrooke

Догляд та розмноження пеларгонії Carisbrooke

Королівську пеларгонію Carisbrooke ще називають Балерина. Вона виростає до 50 см у висоту, з гронами світло-рожевих квіток з плямами та темно-фіолетовим пір’ям на верхніх пелюстках.

Порівняно із звичайною зональною, королівська пеларгонія більш вимоглива у догляді та не так довго цвіте, максимум 3 – 4 місяці. Вона не підходить для вирощування на клумбі, тому що погано переносить дощ та вітер. Ідеальне місце для неї – це засклений балкон або лоджія.

Догляд за пеларгонією Carisbrooke 

Освітлення – рясне, але без прямих сонячних променів. Для закладки бутонів узимку необхідне досвітлення люмінесцентними лампами.
Температура – оптимальна 15 – 18 С, взимку і вночі – 10 – 15 С. При потеплінні до 24 С припиняється не тільки цвітіння, але і зростання, а також підвищується ризик зараження шкідниками.
Полив має бути рясним із березня по серпень, а до зими поступово скоротити до мінімального. Застою вологи королівська герань не терпить. Вода має бути відстояна, а краще – джерельна або тала кімнатної температури. Щоб ґрунт зайво не ущільнювався, воду наливають не зверху, а в піддон.
Повітря має бути сухе, свіже, але без вітру.


Прищипують і обрізають пеларгонії восени, для формування компактного та щільного куща, у 2 етапи з перервою 1 – 1,5 місяці. Обрізають тільки ті пагони, які ростуть із пазух листя, а не від кореневої шийки, відразу після цвітіння можна сильно обстригти герань, залишивши всього 6 – 7 листків – за осінь вона встигне обрости. Останній раз прищипують пеларгонію пізніше кінця січня, залишаючи 8 — 10 листя кожному пагоні.
Підживлення проводять з березня по серпень кожні 2 — 3 тижні, рідким комплексним мінеральним добривом з малим (менше 12%) вмістом азоту – від нього будуть активно розвиватися листя, але не квіти. Деякі квіткарі радять підгодовувати герань розчином йоду (1 крапля на 1л, 50 мл розчину на 1 рослина), але тільки по периметру горщика, а не під корінь.
Пересадка пеларгонії проводиться тільки в міру розростання коренів (коли їх видно в дренажних отворах), в середньому – 1 раз на 2 роки.
Ґрунтова суміш підійде з рівних частин перегною, дернової та листової землі, торфу та піску.
Для стимуляції цвітіння необхідне зниження температури та поливу взимку, гарне освітлення, підживлення, а також видалення зів’ялих квітів.

Розмноження пеларгонії Carisbrooke

Верхівкові живці – можна використовувати ті, що залишилися при обрізанні в серпні – вересні. Живці повинні бути по 5 – 7см завдовжки і мати 3 – 4 пари листя, перед посадкою їх треба просушити від 1 до 2 годин, а зрізи обробити товченим вугіллям і, бажано, стимулятором коренеутворення.

Висаджувати їх слід у суміш торфу з піском, торфу з перлітом чи чистий річковий пісок. Ставити у воду, як живці звичайної герані, не потрібно, бо, вони загниють, хоча бувають успішні випадки. Оптимальна температура укорінення – 20 – 22 С. Накривати плівкою або склом, також,  не потрібно. Поливати – по краю горщика, не торкаючись саджанця. У нові горщики молоді рослини пересаджують через 6 – 8 тижнів, прищипують вперше після 6 листків, а зацвісти вони можуть (якщо не прищипувати) через 6 – 9 місяців.

Переглянути каталог пеларгоній можна тут