Пеларгонія Richard Hodgson. Вирощування та догляд

Сорт Richard Hodgson відноситься до зірчастого різновиду зональних пеларгоній. Рослина вимагає мінімального догляду та чудово розвивається в кімнатних умовах.

Для Richard Hodgson характерний компактний кущ, а бічні пагони розвиваються без втручання. Щоб рослина почала розгалужуватися, потрібне слабке обрізання і періодичне видалення старого, засохлого і зіпсованого листя.

Прищипується пеларгонія в окремих випадках, оскільки крона практично не виростає за період зимівлі. Вся краса пеларгонії Річард Ходсон розкривається в період цвітіння, який настає досить рано, ще на стадії молодого куща зі слабо сформованою кроною.

При повному розкритті бутонів видно характерний зазубрений край, за рахунок якого шапки виглядають дуже ефектно. Суцвіття у Richard Hodgson невеликі, але невеликий розмір цілком окупається округлою формою. Як правило, рослина закладає багато квітконосів, на яких розташовуються відразу кілька шапок.

Пеларгонія Річард Ходсон добре переносить похибки у догляді – пересушування ґрунту або вплив холоду не завдадуть йому великої шкоди. Розмножується сорт вегетативним способом, при цьому знімати живці з материнського куща найкраще навесні, висаджуючи в легкий і пухкий субстрат.

Правила вирощування пеларгонії Richard Hodgson

Сорт Річард Ходсон потребує типових для зональних пеларгоній умов, тобто хорошого освітлення і теплого вмісту, поживного, але водночас пухкого, водопроникного субстрату. Таким чином, вирощування пеларгонії Richard Hodgson зводиться до кількох пунктів:

Освітлення. Переважно добре освітлені підвіконня, які кілька годин на день «попадають» під сонце. На південній стороні горщики бажано притіняти, щоб листя не постраждали від опіків, на північних вікнах краще не вирощувати.

Полив. Зволожувати ґрунт потрібно постійно, у міру просихання верхнього шару субстрату, але обов’язково помірно. Земляна грудка не повинна ні пересихати, ні заболочуватися.

Обрізання. Для здобуття компактного куща з гармонійною кроною пеларгонію обов’язково обрізають. Сильне вкорочування пагонів проводиться наприкінці лютого, санітарні обрізки – за необхідності. Обов’язкові також прищипки верхівкових та бічних живців.

Підживлення. У період закладки бутонів і під час цвітіння Richard Hodgson обов’язково підгодовують, використовуючи добрива для Геранієвих або добрева для квітучих кімнатних рослин. Як і інші зональні пеларгонії, Річард Ходсон любить свіже повітря та провітрювання, але негативно реагує на протяги. З цієї причини з настанням тепла кущ виносять на балкон, веранду чи лоджію, створюючи квіткові композиції та обов’язково повертаючи до квартири до холодів.

Оптимальна температура для вирощування та цвітіння Richard Hodgson знаходиться в межах +17° – +23°. При похолоданні нижче +12° рослина перестає розвиватися і часто гине від переохолодження кореневої системи.

Сорт Річард Ходсон стане окрасою вашої домівки.

Переглянути каталог пеларгоній можна тут