Орхідея Папуга/Phalaenopsis «Papagayo»

Орхідея Папуга

Ласкаво просимо у світ орхідей!

Орхідеї володіють чарівною красою, неймовірними кольорами, формами та ароматами. Можливо, цьому сприяє переконання, що вони важко ростуть і цвітуть. Насправді більшість орхідей не є складними рослинами. Вони дуже живучі. За допомогою декількох основних порад щодо догляду за орхідеями ви зможете змусити свою орхідею рости, процвітати та цвісти.

 

Орхідеї – стародавні рослини

Свідчення існування орхідей з’являються в епоху динозаврів, 120 мільйонів років тому, що робить їх одними з перших квіткових рослин. Орхідеї – одне з найбільших та найдавніших сімейств рослин у світі. Протягом століть люди у всьому світі закохувалися в їхні квіти. Їхні яскраві кольори, химерні форми та чарівні запахи еволюціонували, щоб приваблювати запилювачів. У багатьох є зв’язок з одним типом комах або птахів, які можуть запилювати їхні квіти.

Орхідеї ростуть у всьому світі

Понад 30 000 видів орхідей населяють всі куточки планети, крім найпосушливіших пустель та Антарктиди. Люди схрестили ці види, щоб створити 150 000 гібридів, і з кожним разом з’являється все більше. Більшість з них вирощують через їх красиві квіти, але насіннєві коробочки орхідеї ванілі забезпечують популярний ароматизатор. І на відміну більшості рослин вони ростуть не в грунті, а в повітрі. Їхнє коріння прикріплюється до дерев або каменів, де вони збирають вологу та поживні речовини, які омивають їх у тропічному лісі.

Про Phalaenopsis «Papagayo»

Орхідея Папуга належить до гібридних сортів Феленопсису. Свою назву віна отримала завдяки незвичайному виду квіток, які за своєю формою нагадують маленьких папуг. У феленопсису Папуга приваблива і ефектна квітка, у якої округла і правильна форма. Має широке, овальне листя, яке може досягати в довжину до 30 см. 

На відміну від більшості видів орхідей, у даного сорту яскраві квітки з незвичайним забарвленням, вони довго квітнуть, від 4 до 6 місяців, постійно додають нові бутони, а старі квіточки лише трохи зблідають.

У орхідеї Папуга відсутні будь-які різновиди, але при цьому цей сорт дуже часто можна зустріти в магазині під такими назвами, як: Phalaenopsis Breezes. Phalaenopsis Bee Sting. Phalaenopsis Elegant Charm Age. Phalaenopsis Chiada Francis Picotee. Всі перераховані вище імена є синонімами.

Базові правила догляду за рослиною

Цвітіння. Може початися будь-якої пори року, тривалість від 3 до 6 місяців. Багато видів цвітуть цілий рік.
Температурний режим. Фаленопсиси добре справляються зі спекою і стійкі до нетривалих заморозків. Максимально допустима температура – ​​40 градусів, мінімальна – 8. Оптимальною вважається кімнатна температура.
Освітлення. Професіонали рекомендують ставити горщик із рослиною на вікна західної чи східної сторони. Фаленопсиси люблять розсіяне яскраве світло, але можуть пристосуватися і до півтіні.
Режим поливу. Поливають квітку лише після повного просихання субстрату.
Вологість повітря. Від 40 до 50% також приміщення має добре вентилюватися.
Добриво. Переважно мінеральні добавки не частіше ніж 1 раз на тиждень.
Період спокою. Більшість фаленопсисів не потребує довгого спокою, але деякі сорти краще на якийсь час переносити в охолоджену кімнату.
Пересадження. Багаторічники пересаджують приблизно 1 раз на 2 роки. Якщо рослина тендітна, то можна спробувати пересадити верхній шар субстрату.
Розмноження. Боковими пагонами, орхідеї в середніх широтах погано розмножуються поділом кореневища.
Шкідники та захворювання. Орхідея фаленопсис стійка до більшості хвороб і шкідників, але при поганому догляді може уражатися сірою гниллю і атакувати попелиці.